Фурнітура для творчості
      Авторські вироби
         ручної роботи

      

Додати до закладок

Розділи

все про hand made [5]
тут історія виникнення, що потрібно для творчості, техніка безпеки різноманітні техніки, та багато цікавого
цікавинки [1]
Винаходи, дизайнерські витівки, неймовірні речі, та багато цікавого саме тут!
fashion [5]
новинки та тенденції у світі моди та краси. що одягнути, які аксесуари та прикраси.
святкуємо разом! [4]
Різноманітні свята, історії їх виникнення, традиції, астрологія...

А також ми на:

 

Публікації

Головна » Публікації » статті » все про hand made

Полімерна глина. Історія виникнення. Популярні марки

Полімерна глина (пластик або пластика) - пластичний матеріал на основі полівінілхлориду для ліплення невеликих виробів (прикрас, скульптурок, ляльок) та моделювання, що застигає на повітрі або при нагріванні (в залежності від виду пластики).
 
Історія виникнення
У Німеччині на початку 1930-х Фіфі Ребіндер розробила і випустила глину, яку назвала Фіфі Мозаїк. Глина була призначена для виготовлення голів ляльок. У 1964 році Фіфі продала формулу цієї глини Еберхард Фаберу (Eberhard Faber), який «розвинув» її у всесвітньо відому в даний час марку фімо (Fimo).
У той же час інші виробники розробляли продукт дуже схожий на фімо. Моніка Реста (Італія) використовувала глину, яка називалася Лімо (Limmo), перебуваючи в Аргентині в кінці 1950-х. Ліма також була розроблена німецькою компанією, але не Еберхард Фабер. Виробником, швидше, все міг бути Рудольф Рейзер, який придумав «Формелло» (Formello) і «моделлю» (Modello) глини, але до цих пір немає чіткої впевненості, що це був саме він.

Тоді пластику використовувалася для ляльок і моделювання мініатюр для лялькових будинків (Doll'shouse). Оскільки пластику отримала широке поширення, то її можна було купити в іграшкових магазинах. П'єр Воулкос замовляв пластику фімо з магазину в Німеччині в 1970. Тоні Хаджес, який жив у Європі, ще будучи дитиною відкрив для себе фімо, Кетлін Дастін була «представлена» фімо, коли ходила в коледж за кордоном.

На початку 1970-х, сім'я на прізвище Шауп, яка іммігрувала до США з Німеччини в 1950 році, отримала різдвяну посилку від бабусі. Всередині була упаковка фімо. Місіс Шауп була зачарована цієї пластикою, почала робити орнаменти, фігурки і, невдовзі, люди почали розпитувати, де вона дістала цю пластику. Її чоловік, який не працював у той момент, вирішив почати імпортувати фімо, і в 1975 році компанія «Ексент Імпортс» розпочала свою роботу з імпорту фімо в США. Містер Шауп почав демонструвати в магазинах все, що можна було робити з цією пластикою - і продажі почалися!

Як тільки популярність пластики стала рости, інші американські компанії, включаючи «Ді'с Делайт» в 1970 і «Амерікан Арт Компані» (АМАС) в 1980 р. стали імпортувати фімо.

У той самий час, коли художники і американські компанії вже працювали з фімо, одна американська компанія розробила власну версію полімерної глини. Продукт, називався Поліформія (polyform) був розроблений в 1960-х роках для виробничих цілей. Але настав момент, коли індустрія недостатньо споживала пластику для своїх цілей, і дуже багато глини просто лежало на складах. Одного разу, відвідувач одного з заводів взяв шматк Поліформія, крутив у руках і зліпив невеличку фігурку. Потім фігурка була спечені в лабораторії - так народився Sculpey / Polyform.

Білий Poliform, продавався в маленьких кількостях ще починаючи з 1967 року. До 1976 року Майк Солосі, засновник компанії, продавав свій продукт на різних творчих виставках. Кольори в Поліформ (скальпа) були додані тільки після 1983 року, і до того моменту, поки художниця Сью Келсей і її сестра Кетті Джонсон не змішали глину з темним крейдою.

Популярність полімерної глини скоро стала очевидною і компанія «АМАКО» (АМАС), яка виробляла натуральну глину роками, створила свою власну полімерну глину - Френдлі Клей (FriendlyClay), в 1993 році, що продавалась в упаковках одного кольору.

Ще одна персона, Марі Сегал, дуже зацікавилася полімерної глиною, і замість тіста, яке вона використовувала для своїх виробів - стала, працювати з фімо. Незабаром, Марі і її чоловік не лише продавали фімо, а й пропонували чудову технічну підтримку тим, хто був зачарований цієї пластикою.

Забігаючи вперед, подружжя Сегал стали одними з розробниками і промоутерами нової полімерної глини - премії (Premo). Як? У 1994 році Сегал звернулися до компанії Скальпи / Поліформ з питаннями: а чому б не додати більш інтенсивні кольори в пластику, і, чому б не зробити, дійсно, якісну полімерну глину Амерканского виробництва?

Компанії Sculpey / Polyform сподобалася ця ідея, і, Сегал стали розробляти полімерну глину, покращивши її якості. Люди, які захоплювалися полімерної глиною в той час на півдні Каліфорнії були щасливчиками, тому як, вони взяли участь у тестуванні нової глини. Так, на додаток до сім'ї полімерних глин з'явився на світ - премії (Premo) скальп.
 
Отож, найпопулярніші види глини сьогодні:
Fimo
Розроблена Фіфі та продана Еберхард Фаберу, який «розвинув» її у всесвітньо відому бренд. Насьогодні німецька компанія Eberhard Faber є найбільшим виробником полімерної глини, а саме слово «фімо» стало загальним. В даний час випускаються в основному блоки по 56 і 350 грам. Також можна придбати набори, де розмір блоків менше. У виробника кілька ліній полімерної глини з різними властивостями.
Fimo classic – найпопулярніший сорт полімерної глини. Він твердіший,ніж інші сорти. Цей сорт Фімо дуже жорсткий, але нагріваючись в руках стає набагато пластічніше. З таким Фімо працювати складно, для цього потрібно прикладати зусилля. Перевага його полягає в тому, що цей сорт полімерної глини дозволяє досягти прекрасних результатів для створення комбінованих різноколірних узорів. Для роботи з Фімо навіть придумані спеціальні пристосування – машинки, що розплющують шматочки глини в тонший достаток. Після випалення цей сорт глини прекрасно тримає форму, не тріскається, дуже твердий.
Fimo soft – це м'який різновид полімерної глини Фімо. Вона пластичніша і має велику палітру кольорів. Fimo soft прекрасно підходить для дитячої творчості, але не годиться для тонкої роботи Художники навіть навчилися змішувати два сорти глини Fimo і Fimo soft між собою, при цьому отримуючи прекрасну за якістю пластику.

Cernit
Полімерна глина, яка до недавнього часу випускалася в Німеччині, але була продана бельгійському виробнику Дарвен (Darwi). Випускається в брикетах по 62 грами - кольорові, і 500 грам - тілесні. Покупцеві представлена різноманітна палітра (35 стандартних і 35 ефектних кольорів), що включає в себе класичні, флуоресцентні, напівпрозорі, що імітують природні камені і метали кольору. Cernit в роботі м'який і піддатливий, його маса за відчуттями схожа на віск, а після запікання вироби набувають міцності. Відмітна особливість цієї пластики - деяка напівпрозорість стандартних кольорів. З недавнього часу Fimo випускається під торговою маркою Staedler.

Fleur
Полімерна глина "Fleur" - полімерна глина тайського виробництва, яка отримала дану назву в Росії, під маркою компанії "Fleur-Group". Використовується, в основному, для створення натуралістичних квітів і флористичних композицій. Глина полімеризується при взаємодії з повітрям протягом 24 годин. Базовий колір глини - білий. Колір виходить за рахунок додавання в глину масляних фарб. Випускається в упаковках по 200 грам. Найменувань у даної тайської глини безліч - кожна фірма, що реалізує цей матеріал, як правило називає її по-своєму.

Polyform Products
Кілька видів пластики виробляються фірмою "Polyform Products Co": Sculpey (original). Випускається білого і теракотового кольорів в брикетах 795 грам. Ця полімерна глина досить тендітна. При ліпленні рекомендується забезпечувати фігури міцним каркасом. Його можна зробити з дроту або фольги. Super Sculpey. Випускається тілесного кольору. У роботі м'який, а після запікання дуже міцний матеріал. Завдяки своїм властивостям ця полімерна глина дуже популярна серед творців авторських ляльок. Вона пластична, не липне до рук, дозволяє отримати гладку безшовну поверхню і отримати дрібні деталі будь-якої форми. Sculpey III. Виробляється в 44 кольорах, а випускається в пачках по 56 і 454 грама і в наборах по 10 і 30 брусків. Матеріал дуже м'який і крихкий, але в роботі досить зручний, дозволяє виліпити дрібні деталі. Як і для базового Sculpey, фігуркам з цього пластику потрібен міцний каркас. Після випалу Sculpey III стає як матове скло. Виробники рекомендують запікати при температурі 130 ° С 15 хвилин на 6 мм товщини виробу. Після запікання можливе легке потемніння кольору. Premo Sculpey. Випускається в 32 кольорах в брусках по 56 і 450 грам. Дуже м'яка, трохи липка, а після запікання дуже міцна полімерна глина. Дуже міцний після випалу. Ідеально підходить для виготовлення мозаїки. Швидко досягає стану готовності до роботи, залишається м'яким і гнучким, не кришиться. Добре підходить для ліплення різних прикрас. Він широко використовується в якості добавки до інших матеріалів.

Pardo
Полімерна глина Пардо фірми "Viva DECOR Pardo" виробляється в Німеччині. У палітрі подано 69 кольорів. Випускається в упаковках по 34, 75 і 480 гр. Форма упаковок оригінальна - скатані кульки, тому його легко дозувати. Це м'який матеріал, практично не вимагає розминання. Але для отримання по-справжньому пластичної маси, рекомендується його все ж розминати деякий час. Пластик еластичний на дотик. Виробники в анотації вказують наявність у складі матеріалу бджолиного воску. Пластик в першу чергу орієнтований на виготовлення біжутерії та декоративних виробів, тому кольори дуже цікаві. Дуже красиві металики, а деякі кольори після запікання стають схожими на кераміку (імітація каменю).

Kato Polyclay
Пластика випускається під ім'ям Донни Като, відомого американського майстра. Випускається в блоках 56 грам, запікається при температурі 150 градусів за Цельсієм 10 хвилин. На дотик досить тверда, розім'яту шматочок пружний. Добре використовувати в ковбасах, так як всі кольори однакової щільності. Але багато кольорів досить сильно брудняться. Пластика цієї фірми має специфічний запах, схожий на запах радянської гуаші.

ClayColor
Полімерна глина іспанського виробника. Вони пропонують лінії Professional і Soft з великим вибором кольору. Також пропонуються напівфабрикати для виготовлення прикрас. При розминці ця пластика більш пружна, ніж той же FIMO, більш липка на дотик, але не сильно мажеться, не кришиться, більш еластична і краще тягнеться. Після запікання набуває гумовсті. Температура запікання - 140 ° С.

MODELNA
Польська пластику. Дуже схожа на пластилін, але при роботі має ряд позитивних особливостей. Запікається при температурі 100-110 градусів від 5 до 10 хвилин. Після запікання дуже міцна. При покупці матеріалу він має різний ступінь твердості, від стану дуже м'якого пластиліну до твердості замороженого масла. Ймовірно, залежить від місця зберігання. Погано підходить для скульптурних робіт з високою деталізацією.
Категорія: все про hand made | Додав: fialka (27.04.2012)
Переглядів: 7498 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 63

Пошук

Статистика


Онлайн 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Лічильники